صفحهٔ اصلی

از دانشنامه غدیر

غدیر در آیینه تصویر

38 -roz.jpg
۳۸ روز مانده تا عید غدیر

تقویم شیعه

امروز شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳
۹ ذی القعده ۱۴۴۵، ۱۸ مه ۲۰۲۴

۲۹ اردیبهشت

  • شیخ محمدتقی شوشتری، (۱۳۲۰–۱۴۱۵ق) معروف به علامه شوشتری از رجالیان شیعه در قرن چهاردهم شمسی است. از آثار او: قاموس الرجال، قضاء امیرالمؤمنین علیه السلام، بهج‌الصباغه، الاخبار الدخیله و رسالة فی تواریخ النبی و الآل علیهم السلام می‌باشد.

۹ ذی القعده

  • نامه حضرت مسلم به امام حسین علیه السّلام

در این روز در سال ۶۰ هجری حضرت مسلم علیه السّلام ۲۷ روز قبل از شهادتش نامه ای برای امام حسین علیه السّلام نوشت و به آن حضرت خبر داد که ۱۸۰۰۰ نفر با او بیعت کرده‌اند. (نفس المهموم، ص ۸۴. وقایع المشهور، ص ۲۱۳)

آیا می‌دانستید؟

غدیرِ سال۱۴۲۳ برای اولین بار برنامه بی‌سابقه ای را تجربه کرد. افرادی از ملیت‌های مختلف جهان فراخوانده شدند، تا در برنامه ای که گفتمان ملت‌ها درباره غدیر را تداعی می‌کرد، احساس خود را از این واقعه در مقاله ای به تصویر کشند. در این برنامه ۲۱۴ نفر از ۳۶ کشور جهان با ۲۷ زبان مختلف شرکت کردند.

غدیر در آیینه کتاب

غدیرستان-در-تبلیغ-غدیر.png

غدیرستان در تبلیغ غدیر؛ تألیفِ محمد رضا شریفی با رویکردی جامع و دقیق، به بیان تجربه مهندسی تبلیغ غدیر در مؤسسه غدیرستان می پردازد و در ضمن در این کتاب، معرفی مجموعه غدیرستان کوثر نبی صلی الله علیه و آله، شیوه های تبلیغ غدیر برای اقشار مختلف و محتواهای ارائه شده معرفی و تبین گردیده است.

غدیرستان در تبلیغ غدیر(کتاب)

پایگاه‌های وابسته